Cześć!
nazywam się Bartosz Chyra

Bartosz Chyra

Na imię mam Bartek i jestem psychologiem z wykształcenia. Ukończyłem studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS, a moje zaangażowanie w pracę edukacyjną rozpoczęło się podczas stażu w Szkole Podstawowej Spark w 2019 roku.

Obecnie pracuję w Zespole Szkół Odzieżowych, zdobywając cenne doświadczenie w pracy z uczniami (nastolatkami) oraz rodzicami. Podczas studiów brałem udział w stażu naukowym „Laboratorium Neuronauki Emocji” SWPS skupiającym się na badaniu prokrastynacji u dorosłych. Byłem również współzałożycielem i przewodniczącym Koła Naukowego Psychologii Dziecka na Uniwersytecie SWPS.

Jako terapeuta ACT (Terapia Akceptacji i Zaangażowania), moja praktyka skupia się głównie na pracy z brakiem motywacji, trudnymi emocjami, depresją, poczuciem braku sensu, samotnością, atakami paniki i lękami, mając na celu poprawę aktualnego dobrostanu. W mojej pracy integruję także elementy dialogu motywującego, aby wspierać klientów w odkrywaniu i wzmacnianiu ich wewnętrznej motywacji do zmiany. Dodatkowo, zwracam uwagę na neurobiologiczne aspekty, aby pomóc klientowi lepiej zrozumieć, jak działają mechanizmy mózgu i jak możemy wpływać na nie w procesie terapeutycznym.

W mojej pracy z klientami cenię sobie wartości takie jak szacunek, zaangażowanie, chęć zrozumienia oraz otwartość. Wierzę, że te elementy są kluczowe dla skutecznej pracy terapeutycznej. Moje zainteresowania są wszechstronne, obejmując psychodietetykę, wpływ mediów cyfrowych na zdrowie, neurobiologię, sen, oraz rolę aktywności fizycznej w utrzymaniu zdrowia psychicznego. Obecnie kontynuuję moje kształcenie w dziedzinie psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS. Moje zróżnicowane zainteresowania odzwierciedlają moje holistyczne podejście do psychologii i zdrowego stylu życia.

Zainteresowania

– wpływ mediów cyfrowych na nasze zdrowie
– rola aktywność ruchowej w utrzymaniu zdrowia psychicznego
– sen – dlaczego jest ważny i jak o niego dbać
– psychodietetyka – wpływ jedzenie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne
– neurobiologia – jak działa mózg i jak mozna o niego zadbać

Doświadczenie

– studia Uniwersytet SWPS – Magister – Psycholog 2022
– studia podyplomowe Uniwersytet SWPS – Psychodietetyka 2023/2024
– planowane – studium Dialogu Motywującego 2024
– psycholog szkolny w Zespół Szkół Odzieżowych 2022 – obecnie
– staż w Szkole Podstawowej Spark 2019
– staż naukowy w “Laboratorium Neuronauki Emocji” SWPS 2020
– współzałożyciel i przewodniczący Koła Naukowego Psychologii Dziecka na Uniwersytecie SWPS
– warsztaty dla dorosłych dotyczące pamięci i technik zapamiętywania
– warsztaty dla młodych i przyszłych mam dotyczące roli przywiązania w rozwoju dziecka
– warsztaty dla seniorów dotyczące relacji jedzenia z emocjami

Loading...